SMART CAR CONTROL

Історія даного девайса розпочалась зі слів “я можу завести цей УАЗік дистанційно”, на що мені відразу відповіли “та це не реально” і в цей момент по дивному збігу обставин він справді завівся, правда на той час звичайним способом. Багато варіантів перебрав в своїй голові, але найоптимальнішин на той час був такий конфіг: arduino uno, модуль реле, bluetooth hc-05(можна сказати, що було під руками те і заюзав). Нажаль а можливо і на щастя фоток першого прототипа не залишилось, хоч він і працював але вигляд мав дивний. Через декілька місяців коли мене знов пробило я вирішив таки допилити щось більш годне. І от що получилось.

Звичайно, що готовим цей варіант було важко назвати, але як мінімум все хоч трималось купи. Був взятий стандартний корпус ардуінки(в якій вона і поселилась), ну а решту компонентів просто приклеїв на двосторонній скотч. Найбільш глобальних змін зазнав сам додаток під андроід, точніше кажучи він почав своє існування.

Не пройшло і року як до мен знову повернулось бажання щось допилити. Цього разу надихнув фільм “ТАКСІ” де авто керували за допомогою голосових команд. Уже готовий прототип я вирішив прокачати новими функціями, тому додаток для андроід прийшлось переписувати по новій. Були деякі проблемні моменти як завжди, але поступово з усіма підводними каменями вдалося впоратись. Так як вигляд самого девайса в порівнянні з функціоналом був м’яко кажучи “не айс”, вирішив цього разу довести все до нормального стану. Знайшов відносно підходящий корпус, на зміну громіздкої arduino uno прийшов її менший аналог arduino nano, додаткового також був встановлений стаб напруги(так як живлення вібувається від бортової мережі щоб ардуінку випадково не піджарити).

Також були додаті швидкозємні розйоми які упростили деінсталяцію при потребі, а сам процес підключення не важчий ніж будь-якої автомагнітоли. Вишенькою на торті стала лейба з оригінальним лого.

Скетч для ардуіно хоч і простий і взагалі не оптимізований, але думаю вартує щоб ним поділитись.

#include <SoftwareSerial.h>
SoftwareSerial mySerial(2, 3); // RX, TX

int val;
int LED1 = 9;
int LED2 = 10;
int LED3 = 11;
int LED4 = 12;
void setup()
{
 mySerial.begin(38400);
 pinMode(LED1, OUTPUT);
 pinMode(LED2, OUTPUT);
 pinMode(LED3, OUTPUT);
 pinMode(LED4, OUTPUT);
 digitalWrite(LED1, LOW);
 digitalWrite(LED2, LOW);
 digitalWrite(LED3, LOW);
 digitalWrite(LED4, LOW);
}
void loop()
{
 if (mySerial.available())
 {
  val = mySerial.read();
  if (val == '1'){digitalWrite(LED1, HIGH);}
  if (val == '2'){digitalWrite(LED1, LOW);}
  
  if (val == '3'){digitalWrite(LED2, HIGH);}
  if (val == '4'){digitalWrite(LED2, LOW);}
  
  if (val == '5'){digitalWrite(LED3, HIGH);}
  if (val == '6'){digitalWrite(LED3, LOW);}
  
  if (val == '7'){digitalWrite(LED4, HIGH);}
  if (val == '8'){digitalWrite(LED4, LOW);}
 }
}

Сам додаток для андроід разом із новими можливостями отримав також і оновлений інтерфейс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + = 15